Podolog, czyli specjalista od zdrowych stóp

Na rynku nieustannie pojawiają się nowe zawody, które w następnych latach mają szansę dołączyć do grona najbardziej pożądanych. Jednym z nich jest podolog, zajmujący się diagnozą, pielęgnacją, a w razie konieczności także leczeniem i profilaktyką chorób stóp. Podologia uznana została za jedną z dziedzin medycyny, dlatego do wykonywania tego zawodu wymaga się odpowiednich kwalifikacji. Uzyskać je można w trakcie szkolenia dla podologów, przeprowadzonego z doświadczonymi instruktorami.

Czytaj więcej

Zespół Educandis tworzą specjaliści oraz trenerzy, działający w branży szkoleniowej od prawie 10 lat. Naszym najważniejszym celem jest przygotowanie kursantów do codziennej pracy, a także nauka komunikacji z klientem. Zastosowane w Educandis metody zapewniają zdobycie rzetelnej wiedzy, która posłuży do niesienia pomocy pacjentom. Dbamy o jakość proponowanych przez nas usług, dlatego jesteśmy do dyspozycji uczestników przez cały okres trwania szkolenia dla podologów, w ramach którego otrzymują Państwo możliwość konsultowania pojawiających się w jego przebiegu wątpliwości.

Korzyści i efekty kształcenia

Organizujemy kursy, podczas których uczestnicy poznają zawód od podstaw. Najważniejszą wartością, jaką przyszli podolodzy wynoszą z zajęć jest dbałość o higieniczne środowisko pracy oraz bezpieczeństwo klientów. Szkolenia dla podologów rozpoczynają się od przekazania zasad BHP obowiązujących w gabinecie. Trenerzy przekazują również wiedzę z zakresu materiałoznawsta, konieczną do prawidłowego korzystania ze zdobytych umiejętności. W kolejnych dniach uczestnik zgłębia zagadnienia związane z anatomią człowieka, dermatologią skóry oraz kosmetologią. W tym zawodzie bardzo istotna jest praktyka, dlatego podczas szkolenia dla podologów wykorzystywane są narzędzia niezbędne do prawidłowego i skutecznego leczenia oraz pielęgnacji stóp. Absolwent organizowanego w naszej jednostce kursu potrafi zaproponować najlepszą terapię, przeprowadzić specjalistyczny pedicure, a także zalecić metody pielęgnacji do wykonania po opuszczeniu gabinetu.

Kto może zapisać się na szkolenie?

Do podologa trafiają osoby z różnymi, często bardzo poważnymi problemami. Jego zadaniem jest nie tylko pielęgnacja, ale również usuwanie odcisków, rekonstrukcja uszkodzonych paznokci czy terapia stopy cukrzycowej. W celu jak najlepszej opieki oraz wyeliminowania powikłań pozabiegowych, do zapisania się na szkolenia dla podologów zapraszamy osoby posiadające podstawowe przygotowanie z zakresu pielęgniarstwa, wykształcenie kosmetyczne lub kosmetologiczne. Jeśli są Państwo zainteresowani rozwojem swoich kompetencji, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Przeprowadzane przez nas kursy są zgodne z normami określonymi przepisami i potwierdzone certyfikatem ISO. Pomagamy odszukać dostępne formy dofinansowania szkoleń dla podologów oraz wspieramy w zakresie przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Dzięki Educandis, wykształcony podolog stworzy miejsce, w którym pacjent poczuje się w pełni komfortowo.

Brak szkoleń w tej kategorii.

Educandis sp. z o.o. sp. k.
Białoskórnicza 15-16/1, 50-134 Wrocław

Tel.: 71 707 12 10
E-mail: biuro@educandis.pl